piatok 19. júla 2013

Starostlivosť o problematickú pleť s akné

Zdravím všetkých. Dnes som sa rozhodla s vami podeliť o to, ako sa starám o svoju pleť s akné. Akné ma trápi už od 14 a o svoje najúčinnejšie zbrane som sa rozhodla s vami podeliť.
1. Bioderma Sébium H2O
Myslím že v blogerskej sfére veľmi známy produkt. Ja som s ním spokojná, nie je to žiadny zázrak ako niektoré recenzie hlásajú, ale je dobrý. Používam ho každý deň na odstránenie make-upu ale aj ráno pred nanesením hydratačného krému. Na odličovanie očí používam odličovadlo od Oriflame, pretože táto micerálka na to podľa mňa nie je, v očiach štípe a neodstráni všetko. Celkovo ju hodnotím kladne pretože pleť po nej nie je ulepená a make-up odstráni naozaj pekne. 
Objem: 500ml
Cena: 15-18€ 
 


2. Nivea All in 1, wash, mask scrub
Táto masko-umývacio-peelingová vec od Nivea je skvelá. Používam ju každý deň v sprche a niekedy ju nechám pôsobiť dlhšie, vtedy funguje ako maska. Pleť je po nej mierne napnutá, čierne bodky sú stále badateľné, ale je ich menej ako pred použitím. Skvele zmatňuje pleť, tento bod naozaj spĺňa na 100%, pleť je okamžite zmatnená a pôsobí zdravšie. Tento produkt určite odporúčam.
Objem: 150ml
Cena: 4-6€  3. Dermacol Cleansing face milk
 Toto odličovaci mlieko nepoužívam príliš často ale je skvelou alternatívou k micerálke. Viem že to znie divne, ale je to tak. Toto mlieko je veľmi ľahké, nie je mastné, make-up odstráni veľmi pekne a hlavne je lacnejšie ako Bioderma. Je hypoalergénne, obsahuje Panthenol a vitamí E. Mám ho naozaj rada ako alternatívu k Micerálnej vode od Biodermy.
Objem: 200ml
Cena: 4-6€

4. Avon clearskin Blemish clearing
 Túto masku od Avonu milujem najmä kvôli tomu že je zlupovacia. Masku si jednoducho napatláte na tvár, necháte uschnúť a idete si lahnúť. Ráno sa zobudíte a masku jednoducho "strhnete" z tváre :D Po maske mám menšie póry a pleť pôsobí zdravšie.
Objem: 75ml
Cena 4-5€


 5. 100% Tea tree oil
Dámy a páni, táto vec je zázrak. Naozaj. Smrdí síce trochu ako petrolej ale jeho účinky sú skvelé. Jednoducho aplikujete na vyrážku a všetko prácu za vás spraví Tea tree oil. Ja ho používam pred spaním na vyrážky z ktorých mám podozrenie že na druhý deň budú obrovské a nepekné. Olej vám ich vysuší a nie sú také červené, čiže ich ľahko zakryjete, Naozaj skvelá vec.
Objem: 15ml
Cena: 5€

6. Bioderma Sébium Hydra
 Skvelý hydratačný krém. Mám taký pocit, že každý mastnú pleť len vysušuje a nikto nehydratuje. Tento krém odporúčam, používam ho na no, pretože pod make-up by bol príliš mastný. Pleť je po ňom pekne vláčna a vyzera zdravšie.
Objem: 40ml
Cena: 10-12€ 7. Garnier Moisture match
Veľmi propagovaný hydtratačný krém pre mastnú pleť. Ja ho používam pod make-up a tam funguje skvelo. Nečakajte nejaké zázračné zmatnenie ale mierny rozdiel je viditeľný. Má veľmi ľahkú konzistenciu čiže na deň ako stvorený.
Objem: 50ml
Cena: 4-5€

8. Dermacol acne clear
Tento krém na akné používam na plecia a dekolt. Na pleciach ma trápia vyrážky dosť extrémne ale tento krém ich dokáže eliminovať. Na tvár mi až tak nevyhovoval, ale vďaka jeho cene sa na dekolt a ramená naozaj oplatí.
Objem: 50ml
Cena: 3-5€ (ja som ho kúpila v Tescu vo výpredaju za 2,50€)


9. Clean and Clear Advantage
Gél na vyrážky, ktorý sľubuje odstránenie vyrážok už za 4 hodiny. Súhlasím s časťou že naozaj pomáha rýchlejšie sa zbaviť vyrážok, ale za 4 hodiny to naozaj nie je. Počítajte aspoň s 8 hodinami. Vtedy je výsledok naozaj badateľný. 
Objem:15ml
Cena: 3-6€ (ja som ho kúpila v Tescuvo výpredaji za 2€)


Tak toto je všetko. Dúfam že som vás niečím zaujala. Ak máte akékoľvek otázky, pýtajte sa, rada odpoviem. Ďakujem za prečítanie a želám krásny deň.

S láskou Flo ♥


3 komentáre:

 1. pekný článok :°)
  Inak pozývam ťa ku mne na letnú giveaway! :°)
  http://mylittle-shelter.blogspot.sk/2013/07/summer-giveaway_22.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Proč už neprispivas??????

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Bola som na dovolenke. Dnes som sa vrátila a od soboty ide blogovať naplno :-)

   Odstrániť